• MŠ Niva 9

• "Poď sa s nami hrať, s rozprávočkou čarovať, seba, iných spoznávať, denne úspech zažívať, prírodu chrániť-počúvať, smiať sa a radovať, farebný svet "čítať" a maľovať, dielničku srdiečka budovať..."
  • MŠ „Niva 9" sa nachádza na ulici Niva 9, v prímestskej časti Trenčín - Opatová.

Zriaďovateľom MŠ je Mesto Trenčín.  Štatutárny orgán  sú Školské zariadenia mesta Trenčín m.r.o.

V materskej škole poskytujeme celodennú výchovno – vzdelávaciu starostlivosť deťom od 3 do 6 rokov a deťom s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole.

Výchovno-vzdelávací proces realizuje materská škola v súlade so Štátnym vzdelávacím programom  schváleným a vydaným Ministerstvom školstva SR. Materská škola má vypracovaný a schválený školský vzdelávací program " Niváčikove dobrodružstvá".

Výchovu a vzdelávanie v MŠ zabezpečuje 5 kvalifikovaných učiteliek a práce súvisiace s prevádzkou materskej školy zabezpečuje pani vedúca školskej jedálne, dve pani kuchárky a dve pani upratovačky.

Materská škola má 3 triedy, ktoré sa nachádzajú na prízemí, prepojené spojovacou chodbou. V materskej škole je vlastná  kuchyňa, kde sa deťom denne pripravujú čerstvé jedlá.

Areál MŠ má dva školské dvory, ktoré sú vybavené  drevenými preliezkami, hojdačkami , strunovými hojdacími koníkmi, domčekmi, šmykľavkou, lavičkami okolo stromu, kŕmidlami a pieskoviskami. Denne majú deti dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, aj vďaka prechádzkam v okolitých tichých uličkách.

Triedy v MŠ sú podnetné a esteticky zariadené  s vlastnou spálňou. Každá trieda je vybavená PC.

Hlavným cieľom MŠ je poskytnúť deťom predprimárne vzdelávanie ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti.  V rámci pôsobenia na dieťa využívame rôzne najnovšie inovačné vzdelávacie stratégie, metódy a formy práce, ktoré rozvíjajú deti v oblastiach:

• Jazyk a komunikácia
    • Matematika a práca s informáciami
    • Človek a príroda
    • Človek a spoločnosť
    • Človek a svet práce
    • Umenie a kultúra / hudobná výchova, výtvarná výchova/
    • Zdravie a pohyb

Pedagogický prístup v našej materskej škole sa opiera  o pozitívnu výchovu založenú na láske a dôvere k dieťaťu a dopĺňa tak rodinnú výchovu.

" Z lások je najčistejšia láska k deťom.To hovorím vo veku múdrosti. Človek len zriedka vie o niečom svätom. Dieťa má gloriolu múdrosti."

Prevádzková doba MŠ v pracovných dňoch: od 6:30 – do  16:15 hod. - čas, kedy pomáhame vašim deťom rásť...

• MŠ Niva 9
    Niva 9, Trenčín, 911 01